Rebranding strony internetowej Brand24. Projekt koncepcyjny

Projekt strony powstał w ramach ćwiczenia. Jest to wstępny koncept jak mogłaby wyglądać strona www.brand24.com. Na rebranding poświęciłam 24h więc było to zadanie bardzo ekspresowe. 

Wykonałam dwa mood boardy, następnie na podstawie jednego z nich przeszłam do projektowania wiferame. Stworzyłam wiferame dla wersji mobile oraz desktop, a następnie bazując na nich powstał projekt. Skupiłam się głównie na wersji mobile ze względu na ograniczoną ilość czasu. 

Oryginalna strona ma dość ubogą wersję na urządzenia mobilne więc tym bardziej stało się to priorytetem. Mój projekt zakładał „lekki” wygląd – jasne kolory, użycie kontrastującego koloru, odpowiednie podzielenie kolejnych obszarów strony. Moją myślą przewodnią był ruch i animacja. W wersji desktopowej projekt miał obejmować elementy, które byłyby połączone ze „scrollowaniem” strony, które na wersji mobile zamieniłam na gify oraz slidery.

 

Podczas projektowania strony skupiłam się na wersji na urządzenia mobilne. Jednak znalazłam jeszcze chwilę, alby wypracować zarys strony w wersji desktopowej.